Očná optika

Ako si vybrať vhodné slnečné okuliare?

Slnečné okuliare nájdete v hypermarketoch, na tržniciach, dokonca aj v stánkoch prímorských letovísk. Ako sa odlišujú od tých v optike okrem ceny? Ako si vybrať okuliare, ktoré budú nielen atraktívne vzhľadom, ale budú zdravé aj pre naše oči?

 

Otázka správnej optiky

 

Pri výbere slnečných okuliarov sa môžete spoliehať len na reklamné ozdoby. Alebo na skutočné certifikáty, ktoré majú všetky okuliare v optike. Tie garantujú nielen kvalitu samotných šošoviek, ako aj rámov, ale predovšetkým kvalitu zobrazovania, ktoré bude stmavovať slnečný jas, ale nebude skresľovať pohľad. To je veľmi dôležité napríklad najmä pri šoférovaní. Ale prirodzene aj na dovolenke, keď nechcete vidieť farby skreslené.

 

Pozor pri výbere pre deti

 

Slnečné okuliare pre deti musia byť odolné, mať pružný rámik a aj šošovka by mala byť odolná pred pádom a nárazom. Pri prípadnej nehode by nemali spôsobiť poškodenia oka. Preto je kvalita detských okuliarov veľmi dôležitá. Možno ešte dôležitejšia ako u dospelých. A to sa týka aj zobrazovania reálnosti farieb. Pre deti je reálnosť farebného spektra veľmi dôležitá. Hlavne preto, že sa s farbami ešte len zoznamujú.

 

UV filter sa vám nezotrie

 

Aj okuliare predávané bez dozoru a certifikátov majú s najvyššou pravdepodobnosťou deklarovanú UV ochranu. Avšak len v momente, keď si ich kúpite. Mnoho lacných modelov má len povrchový UV filter. Ten vám vydrží, ak okuliare nosíte na nose. No stačí, že ich umývate, čistíte, alebo nebodaj ich zoberiete k moru, kde ich odolnosť vyskúša slaná voda, o UV filter môžete ľahko prísť. Povrchový UV filter už po lete nemusí byť funkčný. Okuliare predávané v optike majú garantovaný UV filter zapracovaný priamo do šošovky, teda nehrozí jeho zmývanie. Úroveň ochrany si preto okuliare udržia počas celej životnosti.

 

Imidž nie je nanič

 

Ak si chcete vybrať slnečné okuliare pre tento rok, tak medzi módne hity patria okuliare len s jemným zafarbením šošovky. Vystriedali tmavé sklá, cez ktoré nevidieť do očí. Rovnako si netreba myslieť, že čím tmavšie okuliare, tým vyššia úroveň ochrany. Oko si môžete chrániť bez ohľadu na farbu okuliarovej šošovky. Aj s týmto výberom vám radi poradia v každej dobrej optike.

 

Kvalitné okuliare stoja za pozornosť

 

Kvalita materiálov, rámov aj ochrany a k tomu príjemný imidž. Okuliare v očnej optike majú možno vyššiu cenu ako tie na ulici, ale máte garantovanú kvalitu ochrany aj materiálov. Rovnako sa môžete spoľahnúť na to, že svet uvidíte taký, aký je. A okuliare vám vydržia aj dlhšie ako jednu sezónu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *